• 31 GRU 19
  • 8
  Zmarł prof. Zbigniew Szot

  Zmarł prof. Zbigniew Szot

  Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 29 grudnia 2019 roku w wieku 81 lat odszedł nagle ś.p. Zbigniew Szot. Msza żałobna odprawiona zostanie dnia 4. stycznia 2020 r. (sobota) o godz. 10:30 w kościele św. Jakuba w Gdańsku-Oliwie (ul. Czyżewskiego). Ceremonia pogrzebowa odbędzie się bezpośrednio po mszy, na cmentarzu na Krakowcu (ul. Kępna).
  Byłeś z nami Zbyszku na naszych konferencjach „Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku” od zawsze. Twoja obecność niosła radość i niezwykły profesjonalizm. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem Twojego ostatniego wykładu, który miałeś 5 grudnia tego roku w Szczecinie gdy dałeś nam poznać po raz któryś swoje niebywałe umiejętności muzyczne i recytatorskie. Zapamiętamy Cię na zawsze uśmiechniętego i wymagającego, pełnego werwy i humoru i surowego, Twojego miejsca na naszej konferencji nikt nie zajmie – na zawsze pozostanie już puste!
  Konferencja Aktywność Ruchowa Ludzi w Różnym Wieku 2019, w centrum kadru prof. Zbigniew Szot (z akordeonem)

  Konferencja Aktywność Ruchowa Ludzi w Różnym Wieku 2019 – prof. Zbigniew Szot (z akordeonem), stoją: prof. Danuta Umiastowska, prof. Włodzimierz Starosta.


  Wspomnienie o wybitnym uczonym prof. dr hab. Zbiegniewie Szocie

   

   

  W przeddzień Nowego Roku 2020 dotarła do nas  bardzo przykra i bolesna wiadomość, że nagle i niepodziewanie odszedł od nas na zawsze niezwykle ciekawy i wszechstronnie uzdolniony śp. Prof. dr ha. Zbigniew Szot. Nauka polska, a szczególnie nauki o kulturze fizycznej poniosły ogromną stratę bo zmarły należał do postaci wyjątkowych. Pozostawił po sobie ogromny i oryginalny dorobek. Podejmował problemy interdyscyplinarne w zakresie autyzmu wnosząc do nich nieznane dotychczas ogromne znaczenie ruchu w procesie leczenia. Był człowiekiem uniwersalnym i wszechstronnym, władał znakomicie piórem i grą na wielu instrumentach muzycznych. Był znakomitym organizatorem międzynarodowych konferencji naukowych wyróżniających się mistrzowskim poziomem logistyki, a zarazem był wspaniałym człowiekiem tzw. „duszą towarzystwa.” Posiadał wyjątkową zdolność w zakresie szeroko rozumianej animacji. Potrafił zmobilizować do śpiewu i tańca międzynarodowe gremium naukowców z różnych stron świata. Niezapomniane pozostaną w naszej pamięci Jego zdolności w zakresie tworzenia wspaniałego klimatu życzliwości wśród uczonych wielu krajów. Od wielu lat był niezwykle aktywny w ramach polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej, a Jego prezydentura ostatnich lat przejdzie do historii jako najlepsza w 30-letnim istnieniu tej wielkiej międzynarodowej organizacji. Bez Niego już nic nie będzie w tym Stowarzyszeniu tak jak było.

  W niewypowiedzianym bólu łączymy się z Jego Rodziną, a szczególnie z Małżonką i Synem. Jesteśmy i będziemy zawsze z Wami i z pamięcią o Zbyszku, który nas połączył. Jesteśmy  jako członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej wdzięczni Zbyszkowi za to co wykonał i nigdy nie zapomnimy o Jego ogromnej aktywności.

   

   

                                Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej

  prof. dr hab. Włodzimierz Starosta

  Logotyp International Association of Sport Kinetics

                                                         

  Dodaj komentarz →